Lorin Parys spreekt over toekomst Lotto Super League: "Paar ploegen staan te trappelen"

Foto: © photonews
De teams uit de Lotto Super League zijn ondertussen begonnen aan de nieuwe jaargang. Dat wordt er ook dit seizoen eentje met acht ploegen, ondanks grote hoop van CEO Lorin Parys van de Pro League vooraf.
Westerlo was er vorig seizoen bij gekomen, terwijl er met Charleroi, Mechelen en Woluwe ook drie ploegen verdwenen waren uit de Super League. En dus waren er afgelopen seizoen amper acht teams in de Lotto Super League.
Acht ploegen in de Super League
Lorin Parys gaf een paar maanden geleden al aan dat hij hoopte op meer ploegen voor de nieuwe jaargang. Op die manier zou het format ook aantrekkelijker kunnen worden gemaakt, maar het bleek ijdele hoop. En dus is het ook dit seizoen met acht ploegen te doen: OH Leuven, Anderlecht, Club Brugge, Standard, Genk, Gent, Zulte Waregem en Westerlo.
En dus is ook dit seizoen de strijd om play-off 1 de grote strijd: de top-4 haalt het, voor de andere teams is er play-off 2. En dus ook opnieuw vijf keer tegen elkaar spelen onder de toppers.
Format blijft ongewijzigd
"Er verandert niets aan het format, al staan er wel een paar ploegen te trappelen om vanaf volgend seizoen wél aan te sluiten", aldus Lorin Parys bij Buiten De Lijnen.
"Dat zou het aantal teams kunnen beïnvloeden, maar dat we gaan zien aan het einde van het seizoen. In de omkadering zal er wel een en ander veranderen."